We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Nowa oferta

rielev
08-10-2009, 10:18
Ofertę można zmienić z poziomu managera.
Przy zmianie na nową ofertę serwerów wirtualnych domena główna staje się darmowa, czyli nie trzeba jej przedłużac osobno, tak długo, jak przedłuża się serwer.
We wszystkich ofertach wirtualnych jest możliwość podpinania multidomen, także można z powodzeniem hostować 2 strony na jednym serwerze.
Czas pozostały dla serwera w trakcie migracji jest przeliczany na nowy serwer.

sd111
07-10-2009, 21:19
Witam!
Posiadam stronę z domeną .info w usłudze 1000GP oraz stronę firmową z domeną .pl w usłudze start opłaconą do końca roku i mam pytanie czy po zmianie 1000GP na serwer PRO będę mógł przenieść całą stronę firmową z domeną i podpiąć pod jedną z pozostałych baz serwera PRO, tak żeby nie płacić podwójnie za dwa serwery?
Myślałem też nad kupieniem oddzielnie serwera PRO (dostanę wtedy 3 domenę) i przeniesieniem strony firmowej i tej na 1000GP na nowo zakupiony serwer.

Która z powyższych opcji jest możliwa i jakby ewentualnie wyglądała procedura takich zmian?

rielev
07-10-2009, 13:56
W nowej ofercie nie ma ftp-anonymous.

david.drum
07-10-2009, 13:30
w nowej ofercie nie doszukalem sie informacji o anonimowej przestrzeni ftp przeznaczonej do udostepniania plikow, czy to oznacza ze zrezygnowano wogole z tego narzedzia w nowej ofercie?

rielev
02-10-2009, 14:52
Dla każdej oferty wirtualnej liczba zapytań do bazy wynosi obecnie 10.
Domena do serwera wirtualnego będzie darmowa także przy odnowieniu na kolejny rok.

DemoNick
02-10-2009, 14:46
czy ta jedna domena będzie zawsze gratis do serwera, czy po roku za przedłużenie domeny będę musiał zapłacić ekstra ?
Teoretycznie wygląda że zawsze, ale wolę się upewnić.

no3name
16-09-2009, 20:43
Cytat Napisał Mnich
Serwer działa szybko. Dokupiony serwer MySQL to bajka
witam,

jaki dokupili Państwo serwe mysql? jestem uzytkownikiem starej oferty 720plan, i zastanawiam sie nad przejsciem na nowa oferte.. niestety martwi mnie, ze ovh zmniejszylo ilosc mozliwych do utworzenia baz danych.. oraz w porownaniu do poprzedniej oferty o polowe ilosc zapytan do bazy

pozdrawiam,

Web6PL
10-09-2009, 18:33
Dzięki @Łabędź za szybką odpowiedź.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy opcja "SQL Pro" to po prostu dodatkowa, "gratisowa" baza danych? Np. w przypadku opcji "Business" będę miał do dyspozycji dodatkową bazę MySQL o pojemności 1GB?

Łabędź
10-09-2009, 16:22
Cytat Napisał Web6PL
Czy z poziomu skryptów PHP5 umieszczonych na serwerze wirtualnym będę mógł połączyć się z zewnętrznym (moim) serwerem MySQL?
tak, ale opóźnienia mogą być spore

pozdrawiam

Web6PL
10-09-2009, 14:13
Czy z poziomu skryptów PHP5 umieszczonych na serwerze wirtualnym będę mógł połączyć się z zewnętrznym (moim) serwerem MySQL?

maciejnet
09-09-2009, 12:01
Cytat Napisał voldemortsgirl
To ograniczenie niestety nie może zostać zniesione.
Proszę mi powiedzieć dlaczego? Wszyscy operatorzy poczty podwyższają limity, a OVH nadal w miejscu.

Mnich
07-09-2009, 19:35
A ja się skusiłem i jestem zadowolony.
Przeszliśmy z VPS-a zakupionego w jednej z Polskich firm i bardzo się z tego cieszę

Serwer działa szybko. Dokupiony serwer MySQL to bajka

Na razie to najlepsza oferta jaką dostaliśmy od 7 lat naszej działalności.
Mamy jeszcze 4 VPS-y w Polsce.

Jak OVH się sprawdzi wszystko tutaj przenosimy. I wszystko na to na razie zapowiada.

maciejnet
07-09-2009, 18:51
No to ja się nie skuszę na te mleczko:P

Crzysiek1
06-09-2009, 21:13
Cytat Napisał maciejnet
Dlaczego mleko jest w 1 litrowych kartonach/butelkach? Taka jest polityka OVH.
eno idac tym tokiem to na okresy dzierzawy sam sobie odpowiedziales

maciejnet
06-09-2009, 19:36
Zapytam jeszcze raz dlaczego nie ma krótszych okresów dzierżawczych?

maciejnet
06-09-2009, 19:35
Cytat Napisał Crzysiek1
po co rezerwowac 25G przestrzeni dla strony malej firmy, ktora tej przestrzeni nie wykorzysta.
Dlaczego mleko jest w 1 litrowych kartonach/butelkach? Taka jest polityka OVH.

Crzysiek1
06-09-2009, 12:56
czy w nowej ofercie konta pocztowe dostepne sa tylko dla "domeny glownej" czy rowniez dla multidomen?

Cytat Napisał maciejnet
Co do przestrzeni/transfer to nie mam zastrzeżeń. Lepiej to wygląda niż unlimited.
bo ja mysle rowniez o ovh
po co rezerwowac 25G przestrzeni dla strony malej firmy, ktora tej przestrzeni nie wykorzysta.

voldemortsgirl
06-09-2009, 10:52
Dane są przenoszone automatycznie.
Domena przypisana do poprzedniej usługi zostanie ujęta w nowym planie hostingowym i będzie odnawiana w cenie serwera.

Zmiana serwera odbywa się poprzez zamówienie i opłacenie nowej oferty na 12 miesięcy, pozostaly niewykorzystany czas ze starej oferty jest przeliczny i dodawany do nowej oferty.

martino
05-09-2009, 18:29
Cytat Napisał Tobol
Podpinam się tu, bo nie uzyskałem jasnej odpowiedzi na stronie OVH.

Parę dni temu zmieniłem hosting z 10G na 90Plan. Potem zauważyłem, że wprowadziliście nowe wirtuale. Czy mój wirtual automatycznie zmieni się na serwer Pro, czy będę mógł to dopiero wykonać za rok, przy kolejnym odnawianiu?
Również ciekawi mnie odpowiedź na powyższe pytanie, oraz czy w razie pozytywnej odpowiedzi nie będzie konieczności przenoszenia plików?

sd111
05-09-2009, 18:03
Cytat Napisał voldemortsgirl
Jeżeli chodzi o bazy danych, możecie wybierać z :

http://www.ovh.pl/serwer_wirtualny/sql_osobisty.xml

Czego konkretnie brakuje?
Ta oferta trochę nie trafiona, po co mi 5 baz za prawie 30 zł. jak potrzebuję dodatkowo tylko jedną, np. 50MB ?

Przy zmianie oferty 1000GP na pro, przedłużenie domeny na rok będzie gratis zamiast nowej domeny która przysługuje przy nowym zamówieniu?

Tobol
05-09-2009, 16:48
Podpinam się tu, bo nie uzyskałem jasnej odpowiedzi na stronie OVH.

Parę dni temu zmieniłem hosting z 10G na 90Plan. Potem zauważyłem, że wprowadziliście nowe wirtuale. Czy mój wirtual automatycznie zmieni się na serwer Pro, czy będę mógł to dopiero wykonać za rok, przy kolejnym odnawianiu?

maciejnet
04-09-2009, 14:40
Do zmian dojdzie jeszcze czas na jaki wykupuje usługę. 12 miesięcy to za dużo. Powinno być to 1,3,6,12 miesięcy.

voldemortsgirl
04-09-2009, 14:01
To ograniczenie niestety nie może zostać zniesione.

maciejnet
04-09-2009, 12:50
Po pierwsze należało by powiększyć maksymalny rozmiar wiadomości e-mail do przynajmniej 20MB.

voldemortsgirl
04-09-2009, 08:12
Jeżeli chodzi o bazy danych, możecie wybierać z :

http://www.ovh.pl/serwer_wirtualny/sql_osobisty.xml

no i są jeszcze serwery SQL (ograniczane jedynie pamięcią RAM):
http://www.ovh.pl/serwer_wirtualny/p...serwer_sql.xml

Czego konkretnie brakuje?

maciejnet
03-09-2009, 19:04
Zdecydowanie kuleje oferta baz danych:/ Co do przestrzeni/transfer to nie mam zastrzeżeń. Lepiej to wygląda niż unlimited.

Crzysiek1
02-09-2009, 17:27
nie wygadalem sie w watku na dedykowanych.
przenosze sie tutaj

moim skromnym zdaniem:

pakiety sa jakby o "oczko" przesuniete (za duze). nie ma prawdziwego personal dla malych stron - 25GB to strata miejsca.

cos w stylu 1000gp jest w tym segmencie idealnym rozwiazaniem.

w personal 100 kont byloby fajne - tylko pytanie czy konta beda rowniez dla multidomen?
jesli nie to 1000 emaili (w innych pakietach) to rowniez za duzo.

moze odrobine wiecej miejsca przydaloby sie na bazy (przy takiej pojemnosci dyskowej)

dziekuje.