We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

[problem]maile nie dochodzą

no4b
29-08-2009, 13:40
Popatrz w logi, może będzie tam napisana przyczyna niedostarczenia.

GrFoto
29-08-2009, 12:51
Witam,
mam skonfigurowaną domenę grfoto.org, na której utworzyłem sześć kont mailowych, m.in. kontakt (at) grfoto.org . Wszystko jest ustawione, jak należy, konta są pozakładane, serwer qmail chodzi ( sprawdzałem przez /etc/init.d/qmail status ), vpopmail również działa. Najdziwniejsze jest to, że niektóre wiadomości dochodzą, ale trafiają do pliku curcache i nigdy nie docierają do odpowiedniego użytkownika qmaila, choć są poprawnie zaadresowane (sprawdzałem). Podobnie, konta użytkowników są utworzone, ustawione są poprawne hasła (z oczywistych względów haseł tu nie podam ). Działa także komunikacja POP3 z klientem pocztowym Thunderbird - te wiadomości, które doszły, da się pobrać.
aha, wiadomości nie były wysyłane z serwisów spamerskich, ale z serwerów typu gmail.com czy serwery największych klubów sportowych w Polsce (chodzi np. o akredytację na mecz, która nie dotarła).

Czy ktoś zetknął się z podobnym problemem? Bo niestety w pomocy technicznej OVH (wysłałem ticketa) skierowali mnie właśnie na forum.ovh.pl
Pozdrawiam!
GrFoto