We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

IP główny/fail-over a rewers

Czak
28-08-2009, 14:14
Właśnie nie chcę rezygnować z tych ustawień. Chyba widzę wyjście z sytuacji, poprawcie mnie jeśli to nie ma sensu:

* Główna domena (domena.pl) wskazuje w rekordzie "A" na IP failover. Wszystko robię przez domena.pl. Ustawiam rewers "domena.pl" dla tego IP.
* Dodaję wpis A/CNAME "mail.domena.pl" i wskazuję na IP główne. Taki sam ustawiam rewers dla IP głównego.

Czy to jest poprawny sposób ustawiania rewersu? Mój problem wynikał chyba z tego że chciałem mieć rewers "domena.pl", zamiast "costam.domena.pl".

ollerm
28-08-2009, 14:05
a po co rezygnować z ustawień takich jak masz? Jak miałem rpsa to wszystko oprócz poczty miałem na ip failover. Tylko postfix działał na głównym i dla niego był też ustawiony revers. Wszystko działało bez problemu

Czak
28-08-2009, 13:41
Mam pytanie związane z 2 adresami IP w RPSie - głównym i fail-over.

Po wykupieniu RPSa dostałem mailem właśnie IP fail-over i na niego wskazuję swoje domeny, przez niego się loguję itp.

Dla tego IP ustawiłem też rewers (aby np. w poczcie wychodzącej z serwera było poprawne pole:
Kod:
Received: from
Niestety okazuje się, że poczta wychodzi z IP głównego.

Nie mogę ustawić tego samego rewersu dla obu IP, nie mogę ustawić go dla IP głównego (bo rekordy A domeny wskazują na IP fail-over).

Jedyne rozwiązanie jakie widzę, to korzystać tylko i wyłącznie z IP głównego - ale wtedy chyba cała korzyść z fail-over znika. Słusznie?

Jak rozwiązujecie taką sytuację? Rewers to nie jest kluczowa sprawa, ale zastanawiam się jak to poprawnie ugryźć.