We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Migracja serwera RPS

nixi
26-08-2009, 22:35
Skoro tak definiujecie brak zmiany konfiguracji, to nie będę się upierał

Jednak u mnie serwer nie wstał w trakcie migracji właśnie dlatego, że muszę zmodyfikować ręcznie w trybie rescue konfigurację. I wcale nie chodzi tutaj o ustawienia firewalla (jak sugerował technik), tylko trzeba wpisać w skryptach startowych nowy adres główny. Przypuszczam, że w dystrybucjach dostarczanych przez OVH odbywa się to automatycznie w trakcie migracji: pewnie dzięki zainstalowanym kluczom SSH robot loguje się na serwer i zmienia odpowiednie ustawienia. A ja zainstalowałem sobie jedną z dystrybucji, których OVH oficjalnie nie dostarcza dla serwerów RPS i problem gotowy

Pik-Pok
26-08-2009, 22:20
bo de facto nie musisz zmieniac konfiguracji i zachowujesz swoj adres, tylko jest to adres fail-over, czyli ten, ktorym sie poslugujesz. glowny adres sluzy do obslugi polaczen z SAN.

nixi
26-08-2009, 22:08
Skoro tak ma być no to OK.

Tylko warto byłoby uściślić opis na stronie internetowej OVH.
http://www.ovh.pl/jednostki/live_migration.xml

Mam na myśli konkretnie ten fragment: Zachowujesz adres IP i nie musisz zmieniać konfiguracji.

Aby uniknąć nieporozumień warto dopisać, że chodzi tylko o ip fail-over...

Pik-Pok
26-08-2009, 21:54
migracja zostala zakonczona poprawnie. masz nowy glowny adres IP (tak jest zawsze przy migracji RPS) i przeniesiono na nowa maszyne adres fail-over, ktory miales na poprzedniej maszynie. zastosuj sie jeszcze do porad technika i bedzie ok

nixi
26-08-2009, 21:45
Mam pytanie do osób, które przechodziły kiedyś migrację RPS. Czy obydwa adresy: ip główne oraz ip fail-over pozostają niezmienione? Wydaje mi się, że tak powinno być, ale przeszedłem właśnie migrację, z problemami: utknęła na przedostatnim etapie na kilkanaście godzin, dopiero interwencja technika rozwiązała problem. Tylko czy na pewno do końca rozwiązała? Mam serwer z nowym ip głównym i starym ip fail-over. Natomiast wolny serwer RPS (ten bez przesztrzeni dyskowej, "osierocony" po migracji) jest w managerze nadal tą samą maszyną, na którą właśnie zmigrowałem. Ciekawe, co by się stało, gdybym teraz zamówił do niego przestrzeń dyskową? Może jednak lepiej nie ryzykować

Czy jest to normalne?

Ticket nr 213158, jakby czytał ktoś z obsługi...