We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Server

sosnix
02-02-2006, 13:25
Nom, spytalem sie admina powiedzial ze da mi zewnetrzne ip ale odplatnie musze doplacac do abonametu 25 zeta. POdzikeowalem mu i nie skorzystalem ;]

Xenon
07-01-2006, 14:51
Cytat Napisał Gino
I co Sosnix , stawiasz ten serwer? Trudno sie takie cos obsługuje?
Jak chcesz postawic server to musisz miec zewnetrzne ip najlepiej niezmienne. Ja tam nie zalecam stawiania serwa jesli sie ma loncze mniejsze niz 30 KB/s uploadu (wtedy lepiej jakis darmowy hosting wybrac).
Narazie mym zdaniem tylko sie dwa systemy nadaja na server linux dla ambitniejszych i WinXp.

Jak chcesz miec sama usluge http wtedy instalujesz apache jak chesz miec php to doinstalowujesz php a jak nadodatek chesz miec msqla to wlanczasz w windzie oblusge mysqla i instalujesz cos na rodzaj winmysqladmin.

Jak ci sie nie chce apache bawic to sobie sciagasz Quick ‘n Easy Web Server albo tym podobne, te programy sa dosc proste i mozna doinstalowac do nich php i msqla ale to juz na wlasna reke. To samo moza zrobic z poczta.

Albo jak sie juz naprawde nic nie chce robic i nie zna sie zbytnio angielskiego to instalujesz krasnala on chyba ma wszystkie opcje znaczy apache, php, msql, stmp

Gino
07-01-2006, 12:57
I co Sosnix , stawiasz ten serwer? Trudno sie takie cos obsługuje?

Łabędź
07-01-2006, 01:04
Pokasowałem, bo zaczynacie truć głupoty. Wracamy do wątku.

pozdrawiam

Łabędź
06-01-2006, 13:06
Cytat Napisał sosnix
Gdy sie spytalem trzmu tak zrobil a on na to ze przez emule pada siec.
Miał racje, choć są lepsze sposoby niż blokowanie portów.

ale to już offtopic.

pozdrawiam

sosnix
06-01-2006, 12:50
acha czyli raczej nie zmieni mi portu. Moj admin to poj** zablokowal wszystkim wszystkie porty na emula!! Gdy sie spytalem trzmu tak zrobil a on na to ze przez emule pada siec.

PS. Na jakie porty ma zmienic moj provider??

Łabędź
06-01-2006, 12:46
Cytat Napisał sosnix
Ale jak chcialbym postawic apache nie lda mojej sieci tylko dla internetu. Da sie?
Bez zrobienia przekierowania portu się nie da. Spytaj admina sieci.

pozdrawiam

sosnix
06-01-2006, 12:04
Ale jak chcialbym postawic apache nie lda mojej sieci tylko dla internetu. Da sie?

Łabędź
06-01-2006, 10:07
Cytat Napisał sosnix
Czy moge zalozyc sobie server apache jezeli mam wewnetrzne ip?
Pewnie, tyle tylko, że będzie on dostępny tylko dla użytkowników tej samej podsieci.

pozdrawiam

sosnix
05-01-2006, 22:47
Czy moge zalozyc sobie server apache jezeli mam wewnetrzne ip?