We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Pliki dodane do ftp - brak dostępu przez przeglądarkę


gatto
10-08-2009, 10:34
Hmm, ale to chyba zwykłe przekierowanie. Ja muszę mieć zrobione tak, że jak komuś podam link: likeweb.pl/2009/08/polska-nawiwnosc-na-allegro.html to wejdzie do odpowiedniego wpisu. Raczej zastanawiam się jak stworzyć np. strona.likeweb.pl i aby to był adres do tego co mam w ftp na ovh.

Edit:
A można mieć dostęp do tych plików nie poprzez nazwę domeny? Może być nawet IP

rielev
09-08-2009, 17:56
Z tego, co piszesz, zrobiłeś przekieorwanie swojej domeny na serwer gdzie jest blog. Domena nie prowadzi już na serwer OVH, także jeśli wrzucisz coś na ftp, nie będziesz mieć dostępu do plików przez nazwę domeny.
Aby to obejśc możesz zrobić tak: skieruj spowrotem swoją domenę na serwer gdzie wrzucasz pliki i zrób przekierowanie (przewodnik, jak zrobić różne przekierowania: http://pomoc.ovh.pl/PrzekierowanieNaPodkatalog zamiast nazwy katalogu możesz podać url swojego bloga). Efekt będzie taki: ktoś wpiszew przeglądarce likeweb.pl, to dostanie Twojego bloga, ponieważ będzie przekierowanie, a Ty będziesz miał dostęp do plików wrzuconych na ftp po nazwie domeny, ponieważ domena będzie wskazywała serwer OVH (lub nie koniecznie, zależnie, gdzie go masz )
Mam nadzieję, że nie zamotałam za bardzo

gatto
08-08-2009, 11:26
Mam wpisany rekord CNAME ghs.google.com, ponieważ prowadzę bloga opartego o Blogger.com.
Wrzuciłem parę plików do ftp i nie mogę się do nich dostać. Teoretycznie jeden z nich powinien być dostępny pod adresem likeweb.pl/static1/logo.gif

Jak to obejść?