We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Ban na IP

Sim00n
06-08-2009, 16:43
Taki jok3

buffi89
06-08-2009, 16:39
Cytat Napisał Sim00n
bo mam bana na google

Sim00n
05-08-2009, 20:33
Dzieki. Teraz juz temat mozna na serio zamknac. Wszystko juz wiem.
Pozdro all i dzieki za pomoc.

ollerm
05-08-2009, 20:14
tutaj jest to wyjaśnione: http://www.cyberciti.biz/faq/iptable...inux-firewall/

Sim00n
05-08-2009, 19:55
Nie wiem teraz czy chcesz sie mnie czepiac, pomoc mi w czyms hmm >?, czy jeszcze cos innego ?

Mieszkam w NY od miesiaca a uczyc sie bede jak pojde do szkoly we wrzesniu. Dogadac sie w NY np. z gosciem od neta albo w sklepie to co innego niz zdac spr. w szkole (uwaga odemnie )

Mam ci teraz pokolei wymienic slowa ktorych nie znam ... ?
Przeczytac caly tekst i wylapac slowa ktore sie zna to cala sztuka w nauce. Zeby potem poznawac nowe.

Moze juz poprostu skaczymy temat? Jestem mlody i jeszcze mam na wszystko czas.

/////EDIT
Jak chcesz pomoc to podaj mi komende na usuwanie z iptables

ollerm
05-08-2009, 19:45
to się uśmiałem mieszkasz w NY i nie uczysz sie angielskiego bo twierdzisz że ten z gimnazjum ci starczy? eeeekstra

"
REJECT
This is used to send back an error packet in response to the matched packet: otherwise it is equivalent to DROP so it is a terminating TARGET, ending rule traversal. This target is only valid in the INPUT, FORWARD and OUTPUT chains, and user-defined chains which are only called from those chains. The following option controls the nature of the error packet returned:
"

gdzie tu jest trudne słownictwo??

Sim00n
05-08-2009, 19:35
Polsuguje sie nagielski w stopniu zeby sie dogadac bo mieszkam w Nowym Jorku od niedawna.
4-5 językow to chodzilo mi bardziej o php, html, css, sql, pawn w stopniu zeby cos napisac i zeby dzialalo

a w man'ie sa slowa z dziedziny komputerow -,-
a nie prostego angielskiego ze szkoly z kl.Gim -,-

Sim00n
05-08-2009, 16:48
Tak i ja sie angielski posluguje ale niestety w wieku 14 lat w szkole mam worda kiedy ja juz znam 4-5 jezykow

Za pare lat na kierunku informatyki w Nowym Jorku napewno sie naucze.

Problematyczne w tym jest to ze pojawia sie duzo slow ktorych nie znam (czysto technicznych). Gdyby to bylo po polsku to po man iptables bym nie pisal. Ale zasugeroje sie 2 czy 3 postami wyzej i sciagne jakies "spolszczenie"

ollerm
05-08-2009, 16:24
Cytat Napisał Sim00n
Z moim podstawowym angielski duzo z tego nie wycisne ...
niestety.. ale to jest podstawowy język informatyki.. bez niego nigdzie nie zajdziesz... masz problem ze słownictwem? słownik, goole translate...

Sim00n
05-08-2009, 15:14
Dobra to cya bo jeszcze warna zarobie ...

Pozdro i zamknac temat...

PS> dzieki all za pomoc

Sim00n
05-08-2009, 15:03
Ok to szybka komenda na polskie manual i nie zawracam wam glowy, bo mam bana na google

no4b
05-08-2009, 14:54
Ten manual to kopia man itpables ktore jest po angielsku a z moim podstawowym nie wiele wskoram.
To żadne wytłumaczenie. Nie ma żadnego problemu żeby w internecie znaleźć polską wersję lub zainstalować polskie manuale w swoim systemie.

Sim00n
05-08-2009, 14:49
Cytat Napisał Cuddles
127.*.*.* - 127.0.0.0/8
127.0.*.* - 127.0.0.0/16
127.0.0.* - 127.0.0.0/24
A to mi chodzilo. Dziekuje.

Cytat Napisał no4b
No to przecież dostałeś bardzo konkretną komendę man iptables.
Z moim podstawowym angielski duzo z tego nie wycisne ...

Cytat Napisał no4b
Zapytać możesz o konkretny przypadek wtedy, kiedy czegoś co tam przeczytałeś nie rozumiesz lub nie masz pomysłu dlaczego coś działa inaczej niż Ci się wydaje.
Zapamietam

Cytat Napisał no4b
My tu jesteśmy po to, żeby *pomagać*, a nie robić za Ciebie.
Rozumiem

Cytat Napisał ollerm
i co na tym ubuntu robiłeś? pewnie tylko tibia.. może czase zdarzyło się otworzyć OO.
Nigdy na oczy nie widzialem tibi, w na ubuntu kontynuowalem nauke jezykow i uczylem sie kompilacji roznych programow.

Cytat Napisał ollerm
tu masz manual do iptables: http://linux.die.net/man/8/iptables. Tak jak napisał Cuddles w internecie nie tylko są adresy z maska 24...
Ten manual to kopia man itpables ktore jest po angielsku a z moim podstawowym nie wiele wskoram.

OK. Dziekuje wszystkim za pomoc, to co najwazniejsz znalazlem.
Temat mozna zamknac.
Pozdrawiam

ollerm
05-08-2009, 13:30
i co na tym ubuntu robiłeś? pewnie tylko tibia.. może czase zdarzyło się otworzyć OO.
tu masz manual do iptables: http://linux.die.net/man/8/iptables. Tak jak napisał Cuddles w internecie nie tylko są adresy z maska 24...

no4b
05-08-2009, 13:22
Jeszcze raz proszę o jakieś konkretne komendy jak to na pomoc@ovh.pl mi odpisali do bana na firewall'u
No to przecież dostałeś bardzo konkretną komendę man iptables. Twoim obowiązkiem jest się zapoznać z podręcznikiem. Zapytać możesz o konkretny przypadek wtedy, kiedy czegoś co tam przeczytałeś nie rozumiesz lub nie masz pomysłu dlaczego coś działa inaczej niż Ci się wydaje.

My tu jesteśmy po to, żeby *pomagać*, a nie robić za Ciebie.

Cuddles
05-08-2009, 13:05
http://pl.wikipedia.org/wiki/Classle...Domain_Routing
Trochę lektury nie zaszkodzi..
Ale jakbyś nie umiał czytać to podpowiem Ci że:
127.*.*.* - 127.0.0.0/8
127.0.*.* - 127.0.0.0/16
127.0.0.* - 127.0.0.0/24

Sim00n
05-08-2009, 04:14
Kolega który odp. pierwszy nie musi się tak bulwersować bo nie zawsze komendy z net'a działają poprawnie ...
Jako użytkownik linuxa powinieneś to wiedzieć.

2. "a jaka jest róznica mędzy banem zwykłym a banem na host?"
ban zwykly jest na cale IP np. 127.0.1.1
ale jesli ktos ma pule adresow 127.0.1.0 - 127.0.3.255 to co mi da ze zbanuje ten pierwszy adres jak kolega zrestartuje internet i ma inne ...

Drugi kolega dobrze kombinuje ale to jeszcze nie to.
W kręgu graczy jeżeli można to tak nazwać, bo chyba raczej pasuje adminów, ban na host wygląda np. tak :
127.0.*.*
Wtedy ip zaczynające się od 127.0 będą zbanowane.
Jeżeli osoba do zbanowania ma np. neo to pula adresów zaczyna się po 2 kropce a nie 3 i ma ok. 3 różne 3 liczby po 255 adresów w czwartej liczbie czyli np. :

127.0.234.0 - 127.0.237.255

Próbowałem w komendę z drugiego postu wpisać gwiazdki ale to nic nie dało bo wyskoczyły błędy z odwołaniem do --help

Dlatego pytam jaki jest najprostszy sposób. Może jakiś skrypt bashowy ?
Ja miałem ubuntu parę miesięcy ale z przymusu jestem na windzie ...

Jeszcze raz proszę o jakieś konkretne komendy jak to na pomoc@ovh.pl mi odpisali do bana na firewall'u

/////EDIT
A godzina nie późna bo u mnie dopiero 10.17 PM
Pozdro

////EDIT

Ad. 3 - tak jak kolega wcześniej napisał: iptables -L | grep DROP - nie działa?
dziala Dzieki wielkie.
Banowanie ip juz mam. Moze teraz ban na host i usuniecie bana ; )

Cuddles
05-08-2009, 02:52
Z tego co mi się obiło wielokrotnie o uszy w wielu kręgach graczy "ban na host" oznacza wycięcie klasy adresowej..

Sim00n, by to zrobić wpisujesz adres sieci + maska cidr, np

Kod:
iptables -I INPUT -p udp -s 11.22.33.0/24 -j DROP
wytnie Ci wszystkich z zakresu 11.22.33.0-11.22.33.255.

Mam nadzieje że o to Ci chodziło, mogłem źle zrozumieć, trochę późno..

ollerm
05-08-2009, 02:14
jak to nie rozumiesz??? w konsoli wpisujesz: man iptables i juz masz na ekranie ładną instrukcje obsługi.

a jaka jest róznica mędzy banem zwykłym a banem na host? może i jest troche późno, mimo tego staram się mysleć trzeźwo, ale jakoś nie moge znaleźć róznicy...

Ad. 1 - http://tinyurl.com/n2d5yy
Ad. 2 - http://tinyurl.com/mofwgx - może zadziała na ban zwykły i na host.. nie wiem...
Ad. 3 - tak jak kolega wcześniej napisał: iptables -L | grep DROP - nie działa?

no ja &#%$#)(%$.. wiem że są wakacje, ale to NIE zwalnia z MYŚLENIA!! google wyłaczyli?? TPSA ich zablokowała?

Sim00n
05-08-2009, 01:48
Ok ban dziala.
Ta komenda man ... nie rozumiem ...

Prosze was o gotowe 3 komendy

1. Na zbanowanie na host ;D
2. Na usuniecie bana zwyklego i na host
3. Na pokazanie wszystkich zbanowanych IP w jakies tabelce.

Z gory dz.

no4b
04-08-2009, 21:01
Cytat Napisał Sim00n
Dzieki wielkie .

Teraz czas pokaze czy dziala.
A moglbys na szybko omowic komende.
Albo podac jakas na usuwanie ip i na jakas table z tymi zbanowanymi ip
man iptables

Cuddles
04-08-2009, 18:18
Usuwanie IP?
'Zbanowane' adresy masz po wpisaniu:
iptables -L | grep DROP

Sim00n
04-08-2009, 18:16
Dzieki wielkie .

Teraz czas pokaze czy dziala.
A moglbys na szybko omowic komende.
Albo podac jakas na usuwanie ip i na jakas table z tymi zbanowanymi ip

Cuddles
04-08-2009, 18:10
1. Zły dział.
2. Ustaw trudne hasło do rcona, takie żeby się go nie dało złamać za pomocą brute force.
3. iptables -I INPUT -p udp -s adres ip -j DROP

Sim00n
04-08-2009, 18:07
Witam.

Mam RPS I i stawiam na nim serwer do gry GTA SA-MP
Problem polega na tym, ze z serverem laczy sie jakis hacker i programem (zapewne metoda brutus force) zlamuje haslo rcon po czym przez konsole laczym sie z serverem i zmienia nazwe reklamujac swoj server.

Pisalem maila do pomoc@ovh.pl i dostalem odpowiedz ze bana na caly vps i do wszystkich uslug moge dac na firewall'u. Kazali rowniez napisac tutaj co i jak

Wiec zwracam sie z prosba o pomoc jak dac bana na vps. Debian Leny.

Pozdro