We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Restart serwera ?

Dynia
04-08-2009, 14:30
Ok, postaram się bardziej zorientować.
Dzięki za okazaną pomoc

rafmik
04-08-2009, 13:49
4 Dynia :
Uwierz nam, to nie złośliwość ani brak chęci pomocy. Ale pomaganie ma sens jeśli adresat skuma większość odpowiedzi. Nie można w jednym zdaniu napisać jak bezpiecznie skonfigurować serwer pocztowy. Przejrzyj HowToForge, zerknij pod tutorialem, który ci pasuje na komentarze ludzi, czy tutorial nie zawiera błędów, poszukaj na forach odnośnie dystrybucji którra używasz itd.
Wybierz serwer pocztowy, który ci najbardziej odpowiada - exim / postfix itd. Wybierz pop3 server - dovecot albo courier albo jeszcze inny. Poczytaj co to jest open relay, żeby ci serwera nie przymkneli zanim wogóle zacznie ci on działać , poczytaj o autentykacji, o konfiguracji firewall'a pod serwer pocztowy, o narzędziach do filtorwania spam'u, programach antywirusowych na potrzeby poczty.... Masz chłopie co robić A jak przez to przebrniesz, to przyjdź na forum i w razie co na pewno postaramy sie pomóc.

ollerm
04-08-2009, 13:28
zacznij moze od HowToForge, napewno ci się przyda...

no4b
04-08-2009, 13:26
Dobra konfiguracja serwera pocztowego *nie jest* banalna. Na google możesz znaleźć masę howto jak postawić serwer pocztowy, ale bez zrozumienia tematu prawie na pewno Ci się nie uda, a jeśli nawet to pewnie będzie to spartaczone.

Dynia
04-08-2009, 13:22
TO niedobrze. Na chwile obecną nie dysponuję żadnym podręcznikiem. Mam problem z tą pocztą. Może chociaż spróbowalibyśmy czegoś banalnego. Może niekoniecznie w tym tkwi przyczyna. Jakieś proste rozwiązania przychodza Wam na myśl? A może spotkaliście się kiedyś z czymś takim?
P.S. Jak mogę sprawdzić te procesy?
Dzięki za pomoc

damian
04-08-2009, 12:18
Każda metoda nauki jest dobra.

Warunek:
-zadawanie sensownych pytań
-umiejętność czytania ze zrozumieniem

pozd.

rafmik
04-08-2009, 12:08
Musisz sprawdzic w procesach, ale chyba sensowniej jak zaczniesz od jakiegos podrecznika systemu i pobawisz sie na jakiejs maszynie wirtualnej. Zaczynanie od serwera poczty i proba ustawienia go bazujac o pytania na forum przy kazdym kroku - po prostu nie ma sensu.

Dynia
04-08-2009, 11:59
jak mogę sprawdzić czy serwer pop3 działa? to może być to. Jestem laikiem. Możecie podać jakieś komendy jak sprawdzić i jak doprowadzić do stanu wcześniejszego? na unix'ie działam.

rafmik
04-08-2009, 11:31
Drobna sugestia :
zanim zaczniesz traktowac serwer jak Winde - czyli, ze 99% spraw rozwiazuje reboot - sprawdz czy :
a) dziala ci serwer pop3 - dovecot / courier - cokolwiek co tam masz,
b) otwarte masz odpowiednie porty

ollerm
04-08-2009, 11:19
oczywiście jako root, chyba że twój użytkownik ma uprawnienia do używania tego polecenia

mikimouse7
04-08-2009, 10:50
Unix?

po zalogowaniu do ssh "reboot"
pojawi sie cos w stylu "system is going down now", putty wywali komunikat o utracie polaczenia z serwerem. Po paru minutach mozna sie z powrotem polaczyc.

Dynia
04-08-2009, 10:48
Cześć,
Korzystam z Putty'ego.
Jakim poleceniem można bezpiecznie zrestartować serwer?
Pojawiają mi się błędy w outlooku typu:

Zadanie „xxxx - Odbieranie” zgłosiło błąd (0x80042108) : „Program Outlook nie może połączyć się z serwerem poczty przychodzącej (POP3). W razie kontynuacji odbierania tej wiadomości, skontaktuj się z administratorem serwera lub usługodawcą internetowym (ISP).”

Dzięki za pomoc,
Dynia