We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Strony łamiące prawa autorskie - brak reakcji ze strony ovh

mario1973
07-09-2009, 11:32
Cytat Napisał mydoom.h
Pozatym, po co zamykać?
Myślisz, że niedokarmiane trolle by zdechły i trzeba karmić ?

M

Rysiu
23-08-2009, 14:08
Cytat Napisał tomeko
Forum jak rozumiem nie jest traktowane jako aplikacja. Gdyby było, zabronione byłoby instalowanie forów w ogólności jako aplikacji (potencjalnie) umożliwiających wymianę plików chronionych prawem autorskim / informacji o nich.
A to jak mości Pan wytłumaczy?

Klient zobowiązuje się również do nie umieszczania na swojej stronie linków do stron proponujących
ten typ usług i do nie przekierowywania swojej domeny na tego typu strony.
Można to zrozumieć na wiele sposobów czy tylko jeden?

KiBuyer
21-08-2009, 20:18
Typowy polaczek, który szuka tylko okazji aby innym dopiec i zrobić źle. Nic nowego. Myślę, że temat do zamknięcia.

mikimouse7
19-08-2009, 00:22
umożliwiających wymianę plików oraz wymianę informacji o lokalizacji tych plików
Tego nikt z was oczywiscie nie widzi. Polska mentalnosc jest swietna.

tomeko
18-08-2009, 21:31
Zabroniona jest działalność Klienta polegająca na instalowaniu na serwerach OVH aplikacji
umożliwiających wymianę plików oraz wymianę informacji o lokalizacji tych plików ... do których nie posiada on praw autorskich i które nie są jego własnością
Forum jak rozumiem nie jest traktowane jako aplikacja. Gdyby było, zabronione byłoby instalowanie forów w ogólności jako aplikacji (potencjalnie) umożliwiających wymianę plików chronionych prawem autorskim / informacji o nich.

ulewa
09-08-2009, 22:58
Huh, że się uśmiałem

Od kiedy nie można stawiać stron typu "Warez"?, na serwerach OVH?
nawet jak posiada własny serwer dedykowany to kij ci do tego bo osoba
prowadząca stronę decyduje i właściciel serwera D. a co do warezu to
tylko są linki odsyłające z opisami do pobrania filmu, gry czy tam programu.
A może masz swojego warezika? i konkurencje chcesz udupić? tu ci się raczej
nie uda...

Pozdrawiam, ulewa
Ej, a może zadzwoń odrazu na Policje?

ollerm
09-08-2009, 10:36
to po co szukasz kolejnych?

mikimouse7
09-08-2009, 07:55
1. Tak, jestem klientem.
2. dziur mamy dosyc
3. jajco
4. tak
5. mama mi kazala
6. tak
7. da, spasiba

tak, na "poziomie"

ollerm
07-08-2009, 02:46
Tak traktuje klienta powazna firma?
a Ty jesteś klientem? czy tylko szukasz dziury w całym? co? przeszkadzają Ci takie strony? kto karze Tobie tam wchodzić? przeszkadza? nie wchodź.. proste, no nie?!

mikimouse7
07-08-2009, 01:44
OVH zabrania trzymania tracketow, a nie stron www.
z regulaminu
Zabroniona jest działalność Klienta polegająca na instalowaniu na serwerach OVH aplikacji
umożliwiających wymianę plików oraz wymianę informacji o lokalizacji tych plików, w tym plików
dźwiękowych zakodowanych w formacie MP3 lub innym jak również innych multimediów (film,
obraz itd.) do których nie posiada on praw autorskich i które nie są jego własnością.
Klient zobowiązuje się również do nie umieszczania na swojej stronie linków do stron proponujących
ten typ usług i do nie przekierowywania swojej domeny na tego typu strony.
Klient jest informowany, że własność intelektualna jest chroniona przez odpowiednie normy prawne i
że każda działalność prowadząca do naruszenia tych praw jest zabroniona na serwerze OVH. Klient
oświadcza OVH, że przysługują mu wszystkie prawa własności intelektualnej na wszystkich polach
eksploatacji do utworzonych przez siebie stron, to znaczy m. in prawa kopiowania, prezentowania i
rozpowszechniania, na ustalony okres. Klient oświadcza, że otrzymał wszystkie zezwolenia w
dziedzinie praw autorskich. Klient zobowiązuje się do ujawnienia na swojej stronie internetowej
nazwiska i adresu właściciela lub autora tej strony.
tyle mam do powiedzenia.

pozdrawiam

rafmik
05-08-2009, 13:16
@no4b, borec

Szkoda czasu, jak chce to niech sobie walczy, choć sam nie wie z kim i po co.

@mikimouse7
Forum ma służyć wymianie informacji głównie technicznych / ofertowych itp. Jak masz jakiś problem prawny to idź z tym do swojego prawnika, sadu, zadzwoń do ovh, jedź do Francji itd. ale nie marudź innym użytkownikom na forum.

no4b
04-08-2009, 14:27
Linki do rapidshare można znaleźć nawet na google. Czy uważasz, że należy zamknąć google?
Dlaczego uważasz, że to co się działo kilka lat temu ma mieć znaczenie teraz? W Europie (wyłączając Wielką Brytanię) nie mamy prawa precedensowego, dlatego o nielegalności *KAŻDEJ* poszczególnej witryny musi zadecydować sąd.

mikimouse7
04-08-2009, 14:22
Twoja domena jest obrazanie innych internautow?

legalsite to warez (konkretnie linki do rapidshare itp.), co zaznaczylem w moim pierwszym poscie - doslownie w pierwszym zdaniu.

Co do torrentownia,pl to zwracam honor - to tylko dokladna kopia torrentz.com.

A co do artykulu - powiedz mi, dlaczego kilka lat temu ovh wywalilo z serwerow serwis torrenty,org?

mikimouse7
04-08-2009, 12:53
A Ty co, dobry samarytanin? Chcesz dbać o sieć OVH czy konkurencję wytępić?
ani to ani to.
A ja byłem przekonany, że o nielegalności decyduje sąd a nie mikimouse7...
tak, to juz jest ustalone przez prawo. Chyba mam prawo je znac i wiedziec co jest legalne, a co nie?
Zaprzeczysz, iz te strony lamia prawo?

no4b
04-08-2009, 12:26
A ja byłem przekonany, że o nielegalności decyduje sąd a nie mikimouse7...

mikimouse7
04-08-2009, 10:42
Witam,

Wyslalem juz kilka maili na abuse@ovh.pl, ale widze, ze ovh ma mnie gleboko w powazaniu i mimo informacji o lamaniu prawa zezwala na przetrzymywanie u siebie stron typu bittorrent/warez.
Tak traktuje klienta powazna firma?

Przykladowe adresy, ktore powinny zniknac z serwerow ovh wedlug regulaminu i francuskiego prawa:

Nazwa serwera www.legalsite.pl ISP OVH
Kraj France Kod kraju FR (FRA)
Miasto Roubaix Region Nord-Pas-de-Calais
Adres IP 91.121.25.205 Kod pocztowy Nieznany

Nazwa serwera precyl.pl ISP OVH
Adres IP 91.121.212.31 Kod pocztowy Nieznany

Nazwa serwera www.torrentownia.pl ISP OVH
Kraj United Kingdom Kod kraju GB (GBR)
Miasto Harpenden Region Hertford
Adres IP 91.121.9.104 Kod pocztowy Nieznany

Nazwa serwera torrentrs.com ISP OVH
Adres IP 87.98.172.115 Kod pocztowy Nieznany

Nazwa serwera polskie-torrenty.pl ISP OVH
Adres IP 91.121.84.139 Kod pocztowy Nieznany

To tylko kilka stron znalezionych w google'u pod haslem "torrenty". A ile jeszcze u Was siedzi..