We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Serwer VPS, kilka pytań

no4b
07-07-2009, 23:46
Jeśli zadajesz takie pytania to obawiam się, że ta nauka może zająć bardzo dużo czasu... Potrzebujesz nauczyć się obsługiwać system, którego będziesz używał oraz oprogramowania, które chcesz wykorzystywać. Czy to nie jest oczywiste?

lsteam
07-07-2009, 16:46
a wiec czego powiniem sie nauczyc i czy jest szansa na jakis polski kurs.

no4b
07-07-2009, 15:03
Od tego czy tego miejsca wystarczy i czy potrafisz to zrobić.

lsteam
07-07-2009, 14:37
Rozumiem, oczwyiście mogę np załozyć se forum na nim no i jeszcze koledże wypozyczyć "miejsca trochę" i załozyć se serwer do gry ? Od czego to zalezy?

no4b
07-07-2009, 14:16
Do nauki jak najbardziej. Ale żeby używać VPS nie potrzebujesz Linuksa. Administrować nim możesz z poziomu dowolnego systemu na który dostępny jest klient SSH.

lsteam
07-07-2009, 14:08
Mam jeden ;D komputer w obórce nie uzywany no ale monitora nie mam he, można zrobic tak iż będę miał na swoim komputerze linuxa no i windowsa xp i przy ładowaniu się systemu przełączę się na linuxa jeśli będzie mi potrzebne.

no4b
07-07-2009, 13:59
pracuje od zawszę na Windows XP Home, nie wiem czy jestem zobowiązany na przejście na Linuxa
Na swoim domowym komputerze oczywiście nie, ale jak widzisz wszystkie dostępne na VPS systemy to Linux, więc nie masz innego wyboru.

oczwyście jakieś kursy które przydadzą mi się, niestety sam nie wiem pod jakimi frazami szukać ale jedno jest ważne chce się nauczyć.
Szukać czegoś w stylu basic linux commands na sam początek. Ogólnie jeśli ma to być zrobione dobrze, to nie licz na to, że postawisz wszystko w 2 dni.

lsteam
07-07-2009, 13:54
Witam

Nie wiem czy w tym dziale napisałem no ale co mi tam , chodzi mi mianowicie iż planuje zakupić se serwer VPS parametry takie:

Co oferuje dla klienta:
Możliwość instalowania dowolnego oprogramowania
Dostęp do użytkownika root (ssh)
Zarządzanie zasobami z poziomu panelu administracyjnego
Dołożenie parametrów takich jak pamięć czy dysk bez przerwy w działaniu
Pomoc administracyjna w razie awarii
Gwarantowany dostęp do zasobów dyskowych, pamięciowych i do zasobów procesora
Prywatny adres IP, możliwośc dokupienia większej ilości adresów, możliwość ustawienia RevDNS
Bezpieczeństwo danych , dyski w macierzy

Co oferuje Panel Administracyjny:
Wydawanie komend np. zmiana hasła do roota
Blokowanie IP
Ustawienie hostname, zewnętrznych serwerów DNS
Sprawdzanie traceroute do serwera
Przeinstalowanie od nowa lub instalacja innego systemu oprtacyjnego
Graficzny manager plików całego systemu
Resetowanie, wyłączanie serwera
Zaawansowane statystyki wykorzystania serwera np. ilość procesów czy ilość zużytej pamięci współużytkowanej (shared memory) itp..
Port monitoring
Graficzne statystyki zużycia transferu, procesora oraz pamięci
I inne..

Kod:
Dostępne systemy operacyjne:
- Debian 3.1, 4.0, 5.0 32bit i 64bit
- Centos 4,5 32bit i 64bit
- Centos 5.0 z Panelem administracyjnym LxAdmin
- Fedora 4,5,6
- Gentoo
- OpenSuse 10 32bit i 64bit
- Ubuntu 6,7,8 32 bit i 64bit

10 gb pojemności
Pamięć RAM - do 256 mb ( gwarantowana 128 mb)
Transfer 30 gb / miesiac
Gwarantowane zasoby procesora - 30% (ok. 1,8 Ghz)
Maksymalna ilość procesów - 100
Chciałbym sobie przenieś forum www.lsteam2009.pl na ten właśnie, no i załozyć jeszcze... serwer do gry (SAMP) 15 slotowy. Niestety jestem jeszcze niepelnoletni i nie wiem czy problemy będą, trochę czytałem o konfiguracji etc.. pracuje od zawszę na Windows XP Home, nie wiem czy jestem zobowiązany na przejście na Linuxa prosiłbym o odpowiedz i oczwyście jakieś kursy które przydadzą mi się, niestety sam nie wiem pod jakimi frazami szukać ale jedno jest ważne chce się nauczyć.