We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem z zadaniem access

xhose
27-06-2009, 19:16
Cytat Napisał no4b
Chcesz, żeby zrobić całe to zadanie dlatego pierwsza myśl to "praca domowa". I nie, nie chcę za to pieniędzy bo nie mam MS Accessa, a nawet jeśli bym miał to nie mam ochoty się w nim babrać. Nie zmienia to jednak faktu, że posty typu "zróbcie i wyślijcie mi" nie są mile widziane na żadnym forum. Jeśli chcesz pomocy zadaj konkretne pytanie w stylu "nie wiem jak zrobić punkt X, próbowałem A, B i C, ale nie dało to rezultatu, proszę o wskazówkę" czy "nie wiem czy moja odpowiedź do punktu Y jest prawidłowa, oto ona: QWERTY, proszę o weryfikację".
Proszę skończ ten spam bo tematy i wątki to nie maszyny do nabijania "kredytów"!
Dziekuję sprawa już rozwiązana - pozdrawiam i więcej świeżego powietrza na pewno pomoże! ! !

no4b
27-06-2009, 00:31
Chcesz, żeby zrobić całe to zadanie dlatego pierwsza myśl to "praca domowa". I nie, nie chcę za to pieniędzy bo nie mam MS Accessa, a nawet jeśli bym miał to nie mam ochoty się w nim babrać. Nie zmienia to jednak faktu, że posty typu "zróbcie i wyślijcie mi" nie są mile widziane na żadnym forum. Jeśli chcesz pomocy zadaj konkretne pytanie w stylu "nie wiem jak zrobić punkt X, próbowałem A, B i C, ale nie dało to rezultatu, proszę o wskazówkę" czy "nie wiem czy moja odpowiedź do punktu Y jest prawidłowa, oto ona: QWERTY, proszę o weryfikację".

xhose
26-06-2009, 20:14
Cytat Napisał no4b
Odrabianie za kogoś pracy domowej nie jest dobre dlatego potrzeba poważnej zachęty.
nie jestes poważnym czlowiekiem skoro za takie rzeczy chcesz pobierać jakies bonusy, wiec i zachęta nie jest poważna. pozdrówka Tobie - a pracy domowej juz nie odrabiam, trzeba samemu sie kształcić, ale to forum jakoś w tym mi nie pomaga

no4b
26-06-2009, 19:44
Odrabianie za kogoś pracy domowej nie jest dobre dlatego potrzeba poważnej zachęty.

xhose
26-06-2009, 19:19
Cytat Napisał no4b
A ile jesteś w stanie za to zapłacić?
Zapłacić? mylisz pojęcia; ja bym raczej za takie pytanie mógł "wypłacić". jak nie chcesz pomóc to proszę nie pisz powyższych / robisz bazar z forum, czy też festyn publiczny? nie bede płakał jak nikt nie odpowie, chce tylko zweryfikować swoją wersję; nibyminipocieszne psychomaterionety
pozdrówka

no4b
26-06-2009, 19:08
A ile jesteś w stanie za to zapłacić?

xhose
26-06-2009, 17:23
Witam, mam problem a raczej nie ejstem przekonany do tego czy robie dobrze zadanie z accessa. Tak wiec to sa dane z tabel:

#egzamin
id_egzaminu ID_egzaminatora id_ucznia data wplata
1 g1244 2 2003-05-02 125
2 h56 3 2002-05-05 365
4 g1244 2 2002-05-04 365

#egazminator
id_egzaminatora nazwisko imie
f145 Admaski Adam
g1244 Koniec Piotr
h56 Koniec Piotr
k23 Cabacki Czesław

#uczniowie
Id_ucznia Nazwisko imie klasa rok_szkolny
1 Babacki Adam 1 2001/2002
2 Cabacki Czesław 1 2001/2002
3 Sawicki Stanisław 2 2001/2002
4 Florek Kamil 2 2002/2003

#wplaty_rada
nr_wplaty Id_ucznia kwota
1 2 126
2 3 254
3 2 65
4 4 332

..a pytania do tego sa nastepujace:
1.zaimportuj dane
2. wstaw odpowiednie relacje między tabelami
3. utwórz formularz do wprowadzania danych do tabeli egzamin
4. wymuś więzy integralności w relacjach między tabelami
5. utwórz kwerendę pokazującą historię regulowania lub nie należności przez danego ucznia na Radę
6. utwórz kwerendę wyszukującą przeprowadzonych przez danego egzaminatora egzaminach
7. utwórz raport obliczający sumę opłat za egzamin według egzaminatora
Importowane tabele muszą mieć odpowiednie nazwy nagłówków

wydaje sie proste ale jakby ktos pomogl!! zrobic i wysłac ja bym zweryfikowal z moja wersja pozdrawiam