PDA

View Full Version : Zmiana hasła w roundcube?

rybka434
09-09-2012, 20:40
Witam, mam mały problem.. Jak można dodać plugin czy coś w tym stylu aby w poczcie e-mail można było zmienić hasło? Prowadzę stronę i mam kilkudziesięciu użytkowników z mailami no i wolałbym aby to oni sami ustawiali sobie hasło niż ja.. Z góry dziękuje za pomoc. Szukałem w google no i można jakiś tam kod wkleić ale nie wiem gdzie...

no4b
09-09-2012, 21:08
To może nie być takie proste. Sporo zależy od tego w jaki sposób przechowujesz konta użytkowników i hasła do nich.

slawqo
09-09-2012, 22:11
A w ogóle chodzi Ci o konfigurację na serwerze dedykowanym czy masz może wykupiony hosting współdzielony i konta w ramach tego hostingu?

borec
10-09-2012, 06:55
http://lmgtfy.com/?q=roundcube+password+plugin

rybka434
10-09-2012, 21:00
tak tak, google dziękuję bardzo, szukałem pod tym hasłem pierwsze trzy linki wchodziłem szukałem, nic nie znalazłem... choć przyznam że nie zrozumiałem wszystkiego... mam serwer wirtualny z wykupioną domeną. Chodzi mi dokładnie o to że jak np. ja loguję się na swojego maila przez roundcube to chciałbym zmienić na swoje hasło..

slawqo
10-09-2012, 21:07
Na hostingach wirtualnych w ovh nie ma takiej możliwości. Hasło można zmieniać tylko w panelu manager. Osoba dla której zakładasz konto może jednak założyć swój nichandle na stronie ovh i wtedy ty możesz w konfiguracji konta wybrać opcję "Administrowane przez osobę trzecią" i podać jej nichandle. Wtedy taka osoba będzie mogła w swoim panelu manager zmienić hasło do swojej skrzynki.

rybka434
11-09-2012, 20:18
akurat to też wiem, rozmawiałem z działem technicznym.. ale chodziło mi bardziej o dodanie opcji " zmień hasło " hm, na serwerze nazwa.pl właśnie jest możliwość takiej opcji... ale niestety ovh jest dla mnie lepszy..
wiem, że jest do zainstalowania plugin ale niestety nie wiem jak taki plugin zainstalować ?

solitary
01-10-2012, 00:01
@rybka434 sprawdź czy serwer pocztowy do którego się łączysz odpowiada na porcie 106 - jeśli tak spróbuj skonfigurować password plugin dla roundcube do korzystania z poppasswd.

poppasswd to jest taki soft, który nasłuchuje na porcie 106 i pozwala na zmianę hasła po zautoryzowaniu się dotychczasowym loginem i hasłem (nie jestem pewny czy OVH to udostępnia na swoich serwerach wirtualnych)